5 zalet płynących z zastosowania skanera

Zastosowanie skanera w rolnictwie może przynieść wiele korzyści nie tylko rolnikom, ale i środowisku. Zrównoważone rolnictwo jest bardzo ważnym elementem, którego wdrażanie jest konieczne dla zapewnienia przyszłym pokoleniom dostępu do podstawowych produktów niezbędnych do życia. Łącząc tę nowoczesną technologię ze zrównoważonym podejściem, lepiej można zadbać o środowisko naturalne i dostępne zasoby. Jakie więc są zalety stosowania skanera?

skaner do analizy gleby- 5 zalet skanera

1. Szybkie analizy gleby za pomocą skanera

Użytkownicy skanera mogą w bardzo szybki sposób poznać zawartość podstawowych składników zawartych w glebie. Dzięki temu są w stanie łatwiej stworzyć plan nawozowy i dobrać odpowiednią ilość nawozu pod każdą uprawę. Takie działanie sprawia, że zmniejsza się możliwość przenawożenia gleby, a to ogranicza możliwość zanieczyszczenia wód.

 

2. Urządzenie łatwe w transporcie

Skaner jest mały i mobilny. Można zabrać go w każde miejsce, co pozwala dokonywać analiz wszędzie, gdzie tego potrzebujemy. Sprzedawany jest z małą walizką, która zawiera urządzenie, podstawkę kalibracyjną, szczoteczkę do czyszczenia, ładowarkę oraz pojemnik na ziemię. Całość waży około 5 kilogramów. Dokonując analiz na polu, możemy wykonać nieograniczoną ilość skanów. Dzięki temu dużo dokładniej jesteśmy w stanie stworzyć mapę nawozową. Wysyłanie próbek do laboratorium nie jest już konieczne. Używając skanera, można przeanalizować dosłownie każdy skrawek pola.

 

3. Urządzenie proste w obsłudze

Analizy za pomocą skanera przeprowadza się w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Cały proces jest pokazany w aplikacji na telefonie. Użytkowanie skanera nie jest skomplikowane, urządzenie posiada zaledwie jeden przycisk. Jedną próbkę analizujemy 5 razy. Wystarczy pobrać ziemię, umieścić ją w pojemniku, postawić tam skaner i postępować zgodnie ze wskazaniami aplikacji naciskając przycisk skanowania. Całość badania jednej próbki zajmuje około 10 minut. Raport jest od razu generowany i przesyłany na telefon.

analiza gleby za pomocą skanera

4. Baza danych dostępna 24/7

Każde konto ma dostęp do portalu AgroCares. W nim zebrane są wyniki ze wszystkich skanów oraz lokalizacja ich wykonania. Portal umożliwia pobranie wszystkich raportów, udostępnia wykresy pokazujące wszelkie statystyki odnośnie rodzaju upraw oraz informację zebrane podczas analizy i w czytelny sposób pokazuję na mapie miejsca skanowania.

 

5. Innowacyjne urządzenia

Stosowanie skanera do analizy gleby pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. To innowacyjne urządzenie jest wdrażane na polskim rynku od niespełna 2 lat. Dzięki temu jego zastosowanie staje się wartością dodaną, jaką można zaproponować swoim klientom. Możliwość wykonania natychmiastowej analizy u klientów i dobranie nawozów podczas pierwszego spotkania skraca pracę doradców i czas, który muszą oni poświęcić, aby dojechać ponownie do klienta.

Kopia 5 zalet skanera

Wykorzystanie skanera znacznie usprawnia proces analizy gleby, a także całość działania doradczego. Zmiany klimatu mogą spowodować, że coraz więcej rolników będzie chciało poznać skład swojej gleby, aby móc dużo lepiej zadbać o jej kondycję. Szybkie analizy za pomocą skanera mogą być więc idealnym rozwiązaniem wpisującym się w potrzeby klientów.

 

Chcesz przetestować lub zakupić skaner?

Zadzwoń do naszego specjalisty, który przedstawi Ci różne możliwości. Poznaj już dziś, jak działa skaner i zacznij wdrażać nowe technologie w swojej firmie.

Rafał Kądziela

Tel. 503 920 110

r.kadziela@blue-fifty.com

Zostaw numer! Oddzwonimy